Dirigentide ja heliloojate programm

Programm on avatud dirigentidele ja heliloojatele ühiste ja erinevate pakkumistega ning osaliselt pakub ka põnevaid sessioone ka muusikaõpetajatele ja mänedžeridele. Igal hommik algab plenaaristungiga, kus saab tutvuda hääle soojendamise harjutustega, tutvuda päeva programmiga ning õppida tundma heliloojat, keda tutvustatakse lühikesel “showcase”-ettekandel. Sellele järgneb kaks ühetunnist perioodi paralleelsete töötubade, seminaride, loengute, ettekannete, repertuaaritutvustuste ning ümarlaudade programmiga. CCP-kohvikus on võimalus kohtuda kolleegidega ning vahetada kogemusi, näpunäiteid, repertuaari, kuulata muusikat või vaadata üheskoos partituure. Mitmel päeval saab ühineda ka õpiringkäiguga, kus käiakse valitud ateljeede proovides ning Rainer Heldi (Šveits) vedamisel.

CCP programmis saavad osaleda osalevate kooride dirigendid kui ka individuaalosalejad. Programmis võib registreerida nii mitmele päevale kui soovitakse, igal hommikul on võimalus valida mitme paralleelse tegevuse vahel. Kui tahad vaid üheks päevaks tunda festivali melu, saab soetada ühepäevapileteid ning registreerida ka sama päeva hommikul. Programm päevade kaupa avalikustatakse kevadel 2018.

Picture1

Rainer Held (Šveits) on õppinud orkestri- ja kooridirigeerimist, soololaulu ja muusikapedagoogikat. Aarau kammerkoori (1994-2015) ja suure retoromaani Chor viril Surses kunstiline juht. Annab regulaarselt kontserte ja salvestab Glasgow Šoti Rahvusliku Orkestriga, Novosibirski Kammerorkestriga jt professionaalsete orkestrite ja kooridega, k.a. tudengikoorid, Saksamaal, Venemaal, Valgevenes, Itaalias, Prantsusmaal, Poolas, Jaapanis, Lõuna-Koreas, Paraguais ja Brasiilias. Ta on muusikahariduse professor ja muusikateaduskonna juhataja Lucerni Pedagoogilises Ülikoolis. 2005-2014 oli ta Šveitsi Kooriühingu muusikanõukogu president. Euroopa Koorimuusika Assotsiatsiooni EUROPA CANTAT muusikanõukogu ja kunstinõukogu liige festivalidel Torinos ja Pécsis.