Dirigentide ja heliloojate programm

Dirigentide ja heliloojate programm (CCP) on festivali kõrvalprogramm, mille koostamisel on lähtutud eelkõige dirigentide ja heliloojate huvidest, kuid pakub põnevaid töötube ja loenguid ka muusikaõpetajatele ja mänedžeridele.
Iga hommik algab plenaaristungiga, kus tutvustatakse erinevaid hääle soojendamise harjutusi, päeva programmi ning heliloojat lühikesel “showcase”-ettekandel. Sellele järgneb kaks ühetunnist paralleelsessiooni töötubade, seminaride, loengute, ettekannete, repertuaaritutvustuste ning ümarlaudade programmiga. CCP-kohvikus on võimalus kohtuda kolleegidega ning vahetada kogemusi, näpunäiteid, repertuaari, kuulata muusikat või vaadata üheskoos partituure. 28. juulist kuni 4. augustini saab ühineda ka õpiringkäiguga, kus käiakse valitud ateljeede proovides Rainer Heldi (Šveits) vedamisel. Erinevates ateljeeproovides saab käia vaid õpiringkäigu raames.

Sel aastal on programmis kaks fookusteemat: "sing me in" ("Laula minuga kaasa") ja "sing outside the box" ("Laula kastist välja").
Esimeses jagatakse ja arutatakse projekti "Sing Me In - Collective Singing in the Integration Process of Young Migrants" ("Laula minuga kaasa - kooslaulmise roll noorte migrantide integreerimisprotsessis") tulemusi. Projekti partnerid koostasid käsiraamatu, kus on erinevad nõuanded ja nipid kuidas kasutada kooslaulmist koolides, varjupaikades või tavakoorides migrantide integratsiooniprotessis.
Samuti on programmis ka töötube ja seminare projekti "Sing Outside The Box" ("Laula kastist välja") raames, mis käsitleb teemasid nagu publiku kujundamine, kontserdi disainimine, innovaatilised lahendused lavastustes, helitehnika kasutamine kontsertidel jne. Mõlemat projekti on toetanud Euroopa Liit.

CCP programmis saavad osaleda osalevate kooride dirigendid kui ka individuaalosalejad. Programmi võib registreerida nii mitmele päevale kui soovitakse, igal hommikul on võimalus valida mitme paralleelse tegevuse vahel. Kui tahad vaid üheks päevaks tunda festivali melu, saab soetada ühepäevapileteid siit (inglise keeles) ning registreerida ka sama päeva hommikul. Eestikeelne programm päevade kaupa on täiendamisel. Kogu programmi saate vaadata ingliskeelsel lehel valides keelemenüüs inglise keele. 

Picture1

Rainer Held (Šveits) on õppinud orkestri- ja kooridirigeerimist, soololaulu ja muusikapedagoogikat. Aarau kammerkoori (1994-2015) ja suure retoromaani Chor viril Surses kunstiline juht. Annab regulaarselt kontserte ja salvestab Glasgow Šoti Rahvusliku Orkestriga, Novosibirski Kammerorkestriga jt professionaalsete orkestrite ja kooridega, k.a. tudengikoorid, Saksamaal, Venemaal, Valgevenes, Itaalias, Prantsusmaal, Poolas, Jaapanis, Lõuna-Koreas, Paraguais ja Brasiilias. Ta on muusikahariduse professor ja muusikateaduskonna juhataja Lucerni Pedagoogilises Ülikoolis. 2005-2014 oli ta Šveitsi Kooriühingu muusikanõukogu president. Euroopa Koorimuusika Assotsiatsiooni EUROPA CANTAT muusikanõukogu ja kunstinõukogu liige festivalidel Torinos ja Pécsis.

28. juuli
09:30 - 10:15

Plenaaristung
– soojendus Jim Daus Hjernøega (Taani) 
– päevaprogrammi tutvustus
– heliloojate tutvustus: Sander Sokk (Eesti) 

Paus: 10:15 - 10:30
Paus: 11:30 - 12:00