Programm

Ebaharilikud koorid kogu maailmast

6500 last moodustavad suurima beatbox-koori, koor loob filmimuusika tummfilmile Grammy auhindade jagamisel, soome mehed karjuvad Beethoveni “Ood rõõmule” – need on vaid mõned näited eriskummalistest ja imelistest kooridest, mida leidub maailmas. Tobias Hug on mitmegi nendega kokku puutunud oma muusikalistel rännakutel ning esitleb mõnda kõige huvitavamat ja originaalsemat kooslust. Olles ise töötanud paljude omapäraste kollektiividega, annab ta ülevaate nende kollektiivide tekkimisloost ja taustast. 

Inimhääle lõputute võimaluste avastaja, kaasahaarav ja inspireeriv õpetaja, vokaalmuusika imelaps ning ettevõtja, a cappella rännumees ning beatbox’i hulkur – Tobias Hug on laulnud, õpetanud ja reisinud rohkem kui 20 aastat. Ta on tugevalt seotud a cappella, koorimuusika ja beatbox’i maastikuga üle kogu maailma.
Põhinedes Londonis esineb Tobias hetkel oma vokaalansambliga Beatvox ning kooslusega The Beatbox Collective, mis koosneb Suurbritannia suurimatest beatbox’i tähtedest ning kes on hetkel maailmameistrid beatbox’is. Ta on Guinnessi maailmarekordi hoidja, luues maailma suurima beatbox’i koori 6430 inimesega Hong Kongis. 

Tobiasel on magistrikraad rütmilises koorijuhtimises ning vokaaljuhtimises – unikaalne õppekava, mida õpetatakse ainult Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Tema kirg ja pühendumus õpetamisesse on viinud teda andma töötube nii Singapuri, Norra, Hiina ja Keeniasse. 2001-2012 laulis Tobias Grammy auhinnaga pärjatud vokaalansamblis The Swingle Singers ning oli nende pikaaegseim liige. Ansambli bassi ja beatbox’ijana lõi ta kaasa ansambli seitsmel stuudioalbumil ning esines üle 700 kontserdil üle kogu maailma alates Milaano La Scala teatrist kuni Moskva Kremli palees. Nende endise kunstilise juhina aastatel 2008-2010, korraldas ta koostööd, salvestusi ja muid projekte, näiteks maailma esimese beatbox koori loomine ning koostöö Björki koostööpartneri Shlomoga. The Swingles’i või Tobiase seadeid ja hääli saab kuulda telesarjas “Glee”, Monty Pythoni filmides ning ka paljudes telereklaamides (n.t T-Mobile’i flashmob “Welcome home”).

Date:
31 juuli: 12:00 - 13:00