Programm

Hoia aega kokku läbi hea dirigeerimise

Hea dirigeerimine on tasakaalustatud tegevus. Ühelt poolt nõuab see kiireid reageerimisi sõltuvalt sellest, mida dirigent kuuleb koorilt, teiselt küljelt peab aga dirigent selgelt kommunikeerima oma interpretatsiooni ning aitama kooril mõistmaks kogu teose visiooni. 
See loeng keskendub sellele tasakaalule, tuues tähelepanu nendele koorimuusika loomise parameetritele, mis otseselt mõjutavad dirigeerimist ning võttes arvesse kuidas saaksime oma kuulmist kõige paremini kasutada tagasiside andmiseks. 

Johannes Prinz on Viini Lauluklubi koormeister alates 1991, kooridirigeerimise professor Grazi Muusika ja Draamakunstide Ülikoolis. Ta on mitmete rahvuslike ja rahvusvaheliste kooridirigeerimise õpitubade kunstiline juht ja lektor; žüriide liige või esimees mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel koorikonkurssidel; külalisdirigent Baieri Raadio koori, RIAS Kammerkoori, Austria Riikliku Ooperi koori, Sloveenia Kammerkoori, Läti Riikliku Segakoori Latvija jt juures. Lisaks ka külalisdirigent Viini Sümfooniaorkestri, Austria Raadio Sümfooniaorkestri, Tšaikovski nim Moskva Sümfooniaorkestri jt juures.

Date:
3 august: 10:30 - 11:30