Programm

Helbling Verlag: Lõuna-Aafrika Vabariigi kaasaegne koorimuusika

Kaks noort heliloojat Lõuna-Aafrika Vabariigist esitlevad oma uusimaid kooriteoseid ning ka teisi kaasaegseid kooriteoseid Lõuna-Aafrika Vabariigist, mida on kirjastanud Helbling Verlag..

Pieter Bezuidenhout on üks tuntumaid Lõuna-Aafrika Vabariigi noori heliloojaid, ühendades vanema ja noorema generatsiooni heliloojaid. Pieter pälvis oma teose “Stardance” eest auhinna Euroopa Koorijuhtide Akadeemialt. Bezuidenhout kirjutab tellimusteoseid pidevalt nii kohalikele kui ka rahvusvahelistele kollektiividele alates kammeransamblitest kuni festivalikoorideni. Tema teoseid on esitatud nii Washingtonis, Bratislavas, Istanbulis, Tokyos, Hong Kongis ja Singapuris. Tema kooriteosed valitakse tihti kohustuslikeks lugudeks Lõuna-Aafrika Vabariigi koorikonkurssidel.

Helilooja Franco Prinsloo kirjutab erinevates stiilides muusikat, sealhulgas nii koori-, klassikalist, nüüdis-, kabaree-, teatri- kui ka pop- ja elektronmuusikat. Ta on kirjutanud mitmeid heliteoseid lavadele, muuhulgas etendused Kind(s) (2015), CODE (2015) ja Mosioua (2016). Viimasel kolmel aastal on ta olnud Nedbanki Kunsti ja Kultuurifondi kunstiline juht. Ta on aktiivne helilooja Lõuna-Aafrika uue muusika ringkonnas, sealhulgas kirjutab kollektiividele nagu The Horizons Project ning Paz Consort. Prinsloo on kirjutanud tellimusteoseid mitmetele kuulsatele kooridele. Tema kooriteos “Pula, Pula!” (muusikalist Naledi – Aafrika teekond) oli tellitud North-West University poolt The King’s Singersile ettekandmiseks 2017. aastal. Tema teoseid on valitud erinevate koorikonkursside kohustuslikeks lugudeks. 

Date:
29 juuli: 12:00 - 13:00