Programm

FICTA: Avastaga Josep Vila ning teisi katalaani heliloojaid

FICTA annab võimaluse kohtuda kõige tähtsamate katalaani heliloojatega ning avastada nende uusimat koorimuusikat, sealhulgas ka tsüklit “Five Folk Songs” (“Viis rahvalaulu”) lastekoorile, mille tellis festival Europa Cantat XX Tallinn ateljeele A1 ning ilmalikku ja vaimulikku muusikat segakooridele heliloojatelt Josep Oll, Miquel Oliu, Joan Magran ja teised.

Dirigent, helilooja ja pedagoog Josep Vila i Casañas sündis 1966. aastal Sabadellis, Hispaanias. Ta on spetsialiseerunud a cappella muusika ning ajaloolise koori- ja orkestrimuusikale. Heliloojana on tema huvi kirjutada häältele ja instrumentidele ning ta on kirjutanud tohutul hulgal teoseid laste ja noortekooridele, segakooridele ning koorile ja orkestrile. Tema teos “Sanctus-Benedictus” (1992) ja Salve Regina (2001) on ühed tema enim esitatavatest teostest üle kogu maailma. Tema uusimad teosed on “Missa Sanctus-Benedictus” (2015) a cappella kahele koorile ning oratoorium “Veni Creator Spiritus” neljale solistile, koorile ja orkestrile, mille esmaettekanne oli Katalooonia muusikapalees (Palau de la Música Catalana) Barcelonas 2016. aastal.

Josep Vila i Jover on väljapaistva Kataloonia koorikooli Amics de la Unió kunstiline juht, selles koorikoolis on üle 600 õpilase ja 10 aktiivselt tegutsevat koori. Ta juhatab üht Euroopa parimat lastekoori Cor Infantil Amics de la Unió, kus on 60 lauljat vanuses 11-17 a, ja 30-liikmelist segakoori the Cor de Cambra de Granollers. Ta on olnud koormeister ja ateljeeõpetaja paljudel festivalidel nagu Eurotreff 2017 Saksamaal, Setmana Cantat Kataloonias ja Festival di Primavera Itaalias. Tema lastekoor on valitud ühena 24-st parimast koorist maailmas Maailma Koorimuusika Sümpoosionile 2017 ja ta osaleb Taipei Rahvusvahelisel Koorifestivalil.
Ta oli ateljeedirigent ka Pécsis toimunud EUROPA CANTATi Festivalil 2015.

Date:
29 juuli: 10:30 - 11:30