Programm

“Muusika liikumises” uute ameerika heliloojate poolt

Siin esitletakse seadeid ja teoseid, mis on kirjutatud uute ja tulevaste ameerika tähtheliloojate poolt. Ameerika koorimuusika taassünni osaks on ka palju muusikat, mis sisaldab liikumist või lavastust, seega tutvustatakse loengus ka kontseptsiooni “koor liikumises”, mis on põnev viis motiveerimaks lauljaid kõikides vanustes samal ajal kujundades vokaaltehnikat. See on ideaalne viis katsetamaks erinevaid muusikastiile samal ajal nautides suurepärast muusikat! 

Stan Engebretson on George Masoni ülikooli professor ja koorijuhtimise osakonna juhataja, Rahvusliku Filharmooniakoori ja Washingtoni New Yorgi avenüü presbürterliku kiriku (“Lincoln”’i kiriku) muusikaline juht. Ta pälvis Põhja-Dakota ülikoolis bakalaureuse- ja magistrikraadi klaveri ja hääle erialal ning doktorikraadi dirigeerimises Stanfordi ülikoolis. 
Külalisdirigendina on Engebretson esinenud nii USAs kui ka Saksamaal, Šveitsis, Itaalias, Prantsusmaal, Venemaal, Leedus, Kuubal, Lõuna-Koreas ja Islandil. Ta oli oma õpingute raames võimalus teha koostööd tunnustatud koorimuusika mentoritega, sealhulgasa Ericc Ericsoniga, Robert Shawiga, Gregg Smithiga, Richard Westenburgiga, Roger Wagneriga and Margaret Hillisega. Lektorina on ta töötanud Fulbrighti Sihtastutse vanemspetsialistina Islandil ning osaleb igal aastal Smithsoniani Institutsiooni üritustel ettekandajana.

Date:
3 august: 10:30 - 11:30