Programm

Kontsertide disainimine

‘Kontsertide disainimine’ on kontsept, mida on loodud ja arendatud läbi doktoritöö ja live-sündmuste praktilisele kujundamiskatsetustele. Esitluse fookuseks on küsimus, kujundada esteetilisi ja kommunikatiivseid aspekte koorimuusika esitustes. 
Loeng algab ülevaatega kontsertide disainimise kontseptsioonist ning antakse lühike selgitus selle kontseptsiooni teooria kohta.
Metodoloogiat näitlikustatakse läbi praktiliste ülesannete ning antakse ka ülevaade koorimuusika etteastete disainimisest.

Astrid Vang-Pedersen lõpetas äsja oma doktoriõpingud ning kaitses väitekirja teemal “Kontsertide disainimine”, kontseptsioon, mis keskendub kuidas luua innovatiivseid kontserte. Astrid töötab vabakutselise koorijuhina andes meistriklasse ja töötube oma kodumaal Taanis ning ka välismaal. Ta dirigeerib kahte vokaalansamblit: Dopplers (www.dopplers.dk) ja Papaya (www.papaya.dk), kus mõlema kollektiivi eripäraks on teatri- ja kommunikatsiooniaspektide kasutamine vokaalmuusika esitlemisel. Astrid töötab ka helilooja ja arranžeerijana.

Date:
3 august: 10:30 - 11:30