YEMP4 – Noorte korraldajate programm

YEMP programmi registreerimine on lõppenud! 

 

Mida kujutab endast festivali organiseerimine tuhandetele lauljatele? Kuidas saada heaks koorivanemaks või ürituste korraldajaks? Pärast edukaid 2009, 2012 ja 2015. a festivale pakub EUROPA CANTAT jälle õppeprogrammi noortele, tarmukatele ja osavatele organisaatoritele koorimaailmast ja mujaltki.

Mis on YEMP?

"YEMP on suurepärane võimalus kohtuda teiste sarnaste koorimuusikaentusiastidega üle kogu maailma!" - Cathy (Suurbritannia, YEMP2 osaleja)

"Palju enamat kui lihtsalt programm: põnev periood, põnevad võimalused!" - Iva (Serbia, YEMP2 osaleja)

"Kogemusi kogu eluks!" - Nora (Rootsi, YEMP2 osaleja)

Noorte Korraldajate Programm YEMP (Youth Event Management Programme) on kahenädalane õppeprogramm, mis sisaldab loenguid ja praktikat. Programmi valitakse välja 25 noort inimest vanuses 18 kuni 30 erinevatest riikidest. Noored yemperid lülitatakse korraldusmeeskondadesse, kus nad saavad end proovile panna erinevates rollides ja erinevates festivali komiteedes kahe mentori – kodu- ja välismaise juhendamisel.

YEMPi valitud noored mänedžerid ei pea tasuma osavõtumaksu, küll aga peavad ise maksma oma sõidukulud. Toit ja ööbimine on festivali kulul.  

Kandideerimine on lõppenud. Suur tänu kõikidele kandideerijatele ning palju õnne programmi väljavalitud noortele korraldajatele!

Täiendavate küsimustega pöörduda: yemp@ectallinn2018.ee

Mentorid

Osalejaid juhendavad programmi perioodi jooksul kaks mentorit. Nad on festivali ajal osalejatele abiks ja hindavad noorte korraldajate tööd festivalil. Loe altpoolt täpsemalt, kes on seekordsed mentorid!

Õppeprogrammi kava

20. juuli 2018 – saabumine Tallinna
21.-22. juuli – loengud ja töögrupid juhtimisest ja festivali ettevalmistamisest
23. juuli kuni 4. august – festivali EUROPA CANTAT ettevalmistamine ja korraldamine kahe mentori juhendamisel.
23.-26. juuli – ettevalmistav etapp
17. juuli – 4. august – festival EUROPA CANTAT XX Tallinn 2018 Kursusel osalejad töötavad erinevates festivali toimkondades, mis vastutavad ateljeede töö, kontsertide organiseerimise, teabe jms eest
5. august – infovahetus, tagasiside
6. august – ärasõit

Programmis saab osaleda ainult kogu perioodi.

Valik

Programmi valituks osutunud kandideerijaid teavitatakse programmi pääsemisest veebruari jooksul. Kinnitamaks oma osalust programmis palume saata meil aadressile yemp@ectallinn2018.ee.

Ettevalmistavad ülesanded veebis

Valitud osavõtjatelt palutakse enne programmi ajavahemikus veebruar kuni juuni 2018 lahendada erinevaid ülesandeid veebis, sealjuures vaadata STAMP-projekti veebinare (v.t. www.stamp-music.org). Kohustuslik on jälgida veebinaril "Networking and cooperation within Europe and beyond", mille läbiviijaks on Euroopa Kooriühing (ECA-EC). Kui on plaan kandideerida programmi, võib ka kohe registreerida veebinarile, mis toimub kolmapäeval, 13. detsembril kell 15:00 või ka kõikidele teistele veebinaridele, mida pakutakse detsember 2017 lõpuni.

Veebinaride ajakava ja nimekiri: http://stamp-music.org/schedule-of-webinars2/

Mentorid

Reka Balog

Réka Bálog (Ungari)
Pécsi Pannoni Filharmoonia Orkestri programmi- ning rahvusvaheliste suhete juht. Pärast õpinguid Budapestis, Prantsusmaal ja Hollandis tuli Réka tagasi oma kodulinna Pécs, et korraldada rahvusvahelisi kultuurisündmusi Pécsi Euroopa kultuuripealinna projekti raames 2010. aastal. Pärast seda oli Réka 2015. aasta Europa Cantati festivali tegevjuht. Alates 2015. aasta sügisest töötab Réka Pannoni Filharmoonia juures, korraldades orkestri rahvusvahelisi tuure ning peasündmusi.

Kaisa Lõhmus

Kaisa Lõhmus (Eesti)
Kaisa on õppinud koorijuhtimist Tallinna Muusikakeskkoolis ja kultuurikorraldust Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast. Ta on olnud festivalide Tallinn Music Week, Viljandi Pärimusmuusikafestival ja laulu- ja tantsupeo korraldusmeeskonnas. Hetkel töötab Kaisa Eesti Interpreetide Liidus produtsendina, Muusikapäeva meeskonnas programmikoordinaatorina ning Vanalinna Hariduskolleegiumis Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoori koormeister-asjaajajana.

KKK

YEMP4 on osa STAMP (Shared Training Activities for Music Professionals – Professionaalsete Muusikute Jagatud Koolitustegevus) projektist. STAMP kutsuti ellu vajaduse tõttu pakkuda muusikutele suuremaid võimalusi professionaalseks enesetäienduseks ja elukestvaks õppeks ning selle eesmärgiks on välja töötada näidistöövahendid kutseõppeks (näidisõpitoad, juhtnöörid mentoritele ja õpetajatele jms), mis asuksid ühtsel veebiplatvormil, samuti parandada tööhõivet ja ettevõtlust muusikasektoris Kesk-, Ida- ja Lõuna-Euroopas.

STAMPi koordineerib Euroopa Muusikanõukogu ja seda finantseeritakse koos viimasega samuti Erasmuse programmi rahadest. Rohkem informatsiooni:www.stamp-music.org

STAMPi raames saavad projekti partnerid välja pakkuda kandidaate väljastpoolt koorivaldkonda ja viis neist lülitatakse YEMPi meeskonda. Lisaks pakuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Euroopa Kooriühing EUROPA CANTAT koostöös EUROPA CANTAT festivaliga koolitajatele osalemist töögrupis, kus tutvustatakse oma edukust tõestanud YEMPi kui noorte mänedžeride koolitamise mudelit. Muud tegevused seoses STAMP-projektiga on intensiivne veebikursus YEMPil osalejate ettevalmistamiseks, mille osaks on ka veebinaride sari, mida koostatakse STAMPi raames.