Ühislaulmine

Ühislaulmine on igapäevane ühine laulusündmus, kuhu on KÕIK oodatud laulma! See ei ole kooriproov ega ka koorikontsert selle kõige traditsioonilisemas mõttes, vaid pigem avatud üritus kuhu saavad kõik tulla ilma mingisuguste tingimusteta, lihtsalt ühiselt laulmise pärast. Teisest küljest võib ühislaulmist vaadelda kui kontserti või proovi: Open Singing avab uksed uutesse maailmadesse, viib sind sügavalt muusikasse ning muudab sind aktiivseks osaks muusikalisest kogemusest.

Iga päev varajasel pärastlõunal ootab Merja Rajala huvilisi kaasa laulma Raekoja platsile. Teine, spetsiaalselt festivalist osavõtjatele mõeldud Open Singing toimub Vene Kultuurikesuses Lorenzo Donati jt. külalisdirigentide juhendamisel. Teiste seas õpitakse ka 3. augustil Tallinna Lauluväljakul toimuva Eesti 100. sünnipäevakontserdi laule. Ühislaulmise lauliku saavad kõik festivalist osavõtjad!

 

img_0062
Foto: Hendrik Kettunen
Foto: Hendrik Kettunen

Merja Rajala (Soome) on lõpetanud Helsingi Pop&Jazz Konservatooriumi 1999 vokaalpedagoogina ning Metropolia Ammattikorkeakoulu Helsingis koori- ja orkestridirigendina 2013. Praegu omandab ta magistrikraadi  maailmamuusika alal Sibeliuse Akadeemias ning rütmimuusika dirigeerimise alal Aalborgi Kuninglikus Muusikaakadeemias Taanis. Ta on koostööd teinud mitmete tunnustatud kooridega (Metropolia Ammattikorkeakoulu koor,  Helsingi Pop&Jazz Konservatooriumi koor Con Caronca, kammerkoorid Audite ja Addictio, Grex Musicus, EMO Ensemble, Tampere Filharmoonia koor, Vox Polaris jt), õpetanud laulmist Helsingi Pop&Jazz Konservatooriumis ning Stadia Ammattikorkeakoulus, teinud hulgaliselt vokaalseadeid, viinud läbi koolitusi jne. Praegu õpetab Merzi Rajala laulmist Metropolia Ammattikorkeakoulus Helsingis, juhatab rütmimuusikat esitavat segakoori PARTITAA ning soome muusikaõpetajate ansamblit OPEN VOICE, laulab vokaalansamblites Adiemus ja AiA. Ta teeb ka koostööd muusikateatritega – viimati tuli tema dirigeerimisel välja muusikal The Addams Family Oulu Linnateatris – ning on tunnustatud koolitaja nii Soomes kui väljaspool.

Lorenzo_Donati_-_2009_rosso_400x400

Lorenzo Donati (Itaalia) on helilooja, dirigent ja viiuldaja. Ta on esinenud koos ansamblitega Vocale Cox Cordis, Hesperimenta Vocal Ensemble di Arezzo ja Vocalia Consort di Roma ning võitnud mitmeid rahvuslikke ja rahvusvahelisi auhindu (Arezzo, Gorizia, Lugano, Montorio, Montreux, Senlis, Vittorio Veneto). 2007 võitis ta kaks esikohta rahvusvahelisel koorijuhtide konkursil Mariele Ventre Bolognas. 2010-2012 oli ta Itaalia Noortekoori dirigent. Tema heliloomingut on välja andnud Itaalia kirjastajad, Pizzicato Verlag, Carus Verlag jt. Donati juhendab koorimuusika ja heliloomingu kursusi nii Itaalias kui ka väljaspool, ta on olnud žüriiliige mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel. Lorenzo Donati õpetab koorijuhtimist Trento konservatooriumis.