Programm

EUPRINT: Avastage koorimuusikat Belgiast!

Jeroen Beckers tutvustavad teile uusimaid noote heliloojatelt Jules Van Nuffel, Vic Nees, Kurt Bikkembergs, Ludo Claesen ja paljudelt teistelt. Suurepärane muusika väikesest riigist!

Jeroen Beckers (1980) õppis Maastrichti konservatooriumis muusikateooriat ning viiulit Dirk Verelsti õpilasena. Hiljem jätkas ta oma õpinguid Lemmeninstituudis ning Lõuna-Hollandi Muusikakolledžis ning pälvis magistri- ja doktorikraadi vioola erialal (õppejõud Marc Tooten). Õpingute ajal töötas ta tihti Beethoveni Akadeemiaga. ta mängis De Munt sümfooniaokrestris, Flaami Ooperi orkestris ning kollektiivis I Musici Fiamminghi. 2006-2009 oli ta Tilburgi Magogo kammerorkestri abikontsertmeister. Vabakutselise vioolamängijana mängis ta Brüsseli filharmooniaga, Eindhoveni Brabanti orkestriga ning Luiki Opéra Royal de Wallonie’ga. 
2008-2009 oli ta Los Angelese Beverly Hillsi rahvusvahelise kammerorkestri iPalpiti vioolamängija. Orkester on esinenud nii Šveitsis, Philadelphia Kimmeli keskuses ning New York Carnegie Hallis.
2011. aastal osales Jeroen In 2011 Lyoni La Cigale juhi Anne-Marie Cabut ja Tapiola koori dirigendi Kari Ala-Pölläneni koorijuhtimise meistriklassis ning 2014. aastal Michael Gohli (Šveits) meistriklassis. 
2014. aastal töötas ta koos John Rutteriga tema “Laste missa” ettekande raames.
2016. aastal osales ta Cantemuse rahvusvahelisel koorifestivalil, kus tema juhendajaks oli Denes Szabo ning dirigeeris Cantemuse lastekoori ja Pro Musica neidudekoori.
Hetkel on ta kõikide Cantitare kooride (laste-, noorte- ja segakoor) ning segakoori Bocanto dirigent ning on juhatanud ka La Cigale de Lyon’i kontserdil Rootsis.
Ta õpetab Maaseiki kunstiakadeemias nign Maastrichti konservatooriumis, on Flaami noortekooride federatsiooni asepresident ning Koor&Stem’i muusikakomisjoni liige.

Date:
29 juuli: 12:00 - 13:00