Programm

Eurochoir 2017 ja 2018 – mis on seal “kastist väljas”?

Dirigendid Maria van Nieukerken ja Mikko Sidoroff esitlevad oma tööd Euroopa noortekooriga EuroChoir, mis püüab viia muusika publikule ja lauljatele lähemale. Praktiliste ülesannete ja aktiivse arutlusega kaasavad nad ka teid publiku ja koori kujundamisesse.

Maria van Nieukerken on professionaalse kammerkoori PA’dam, Belgia noortekoori ning Toonkunst Rotterdami dirigent. Ta viib läbi erinevaid töötube lauljatele, dirigentidele ja kooridele ning on juhatanud Euroopa noortekoori EuroChoir 2017. ja 2018. aastal.
Ta on aktiivne külalis- ning abidirigent näiteks kooridele Capella Amsterdam ja Collegium Vocale Gent. 
Maria on silma paistnud teatrielementide kasutamisega kaasaegse muusika interpreteerimisel. Ta on oodatud žüriiliige rahvusvahelistes koori- ja heliloomingukonkurssidel nagu näiteks Rahvusvahelisel Noorte Koorijuhtide Konkursil.

www.mariavannieukerken.com

Foto: Minna Kettunen

Mikko Sidoroff (1985) on koorijuht ja helilooja Helsingist. Ta lõpetas 2011. aastal Sibeliuse Akadeemia muusikamagistrina ning on töötanud dirigendi, helilooja ja muusikakirjastajana alates 2002. aastast. Sidoroff on kirjutanud palju teoseid erinevatele kooridele ning nende enamiku esiettekannet ise juhatanud. Hetkel elab Mikko Saksamaal Mannheimis. Ta on kammerkoori Krysostomos kunstiline juht, mille ta ise kokku kutsus 2003. aastal. Sel aastal töötab ta külalisdirigendina Euroopa noortekooriga EuroChoir ning koorijuhtimise õppejõuna Saksamaa Kultuuriakadeemias Wolfenbüttelis. Lisaks muusikale töötab Mikko ka joogaõpetajana.

mikkosidoroff.com

Date:
28 juuli: 12:00 - 13:00