Programm

Helilooja, saage tuttavaks oma instrumendiga!

Helilooja jaoks ei ole koor lihtsalt üks instrument, millega võib mängida, vaid kogu orkester, mille võimalused on peaaegu piiramatud. Koorid suudavad esitada kõike alates ühehäälsetest lauludest kuni 40-hääleliste motettideni ning keeled, helid, ulatus, volüüm ning loomingulisus kooriasetuses ja kehapill lisavad veel tohutuid võimalusi. 
Selles töötoas tutvustab Cyrill Schürch kuidas on heliloojad kasutanud neid elemente oma teostes ning esitab värskeid näiteid inspiratsiooniks. 

Cyrill Schürch on auhindadega pärjatud helilooja, kes kirjutab nii koori-, orkestri-, kammer- kui ka koolimuusikat ning on ka aktiivne pianist. Tema muusikat esitatakse palju Šveitsis ning välismaal ning kirjastab Carus-Verlag, Helbling-Verlag ning AVA-Editions. Ta pälvis doktorikraadi heliloomingus Londoni King’s College’is ning bakalaureuse- ja magistrikraadi nii heliloomingus kui ka klaveris Houstoni ülikooli Mooresi muusikakoolis. Hetkel kirjutab ta uut teost Mario Merzi auhinna võitjana ning töötab tellimusteose kallal Zürichi Lauluakadeemiale.

Date:
4 august: 10:30 - 11:30