Programm

Maailma kultuuripärand: Polüfooniline laulmine Gruusia erinevatest regioonidest Polyphonic singing out of different parts of Georgia

2001. aastal lisati UNESCO vaimse- ja suulise kultuuripärandi nimekirja Gruusia vokaalpolüfoonia. Tamar Buadze, keda saadab instrumendil tema poeg Irakli, tutvustab laule Gruusia matriarhaadi ajastust ning ka laule Kaukaasiast, sealhulgas ka joodeldusi, töö- ja armastuslaule. Ta on osaliselt ise avastanud need lood läbi pideva rahvalaulude kogumise ja otsimise päästmaks neist unustusse vajumise eest.

Photo: Fraua Kruse-Zaiss

Tamar Buadze lõpetas Tbilisi V. Sarajishvili nimelise riikliku konservatooriumi ning 2004. aastal asutas ja dirigeerib naiskoori TUTARCHELA ning samanimelised laste- ja noortekoorid, mis vaimustavad publikut Gruusia rahvalaulude elavate ja uuenduslike tõlgendustega. Buadze’ seaded ning erinevad seminarid ja kontserdid on loonud kultuuridevahelise suhte šveitsi ja saksa muusikute ja kooridega. 2018. aasta oktoobris esitlevad Tamar ja Imke McMurtrieFrankfurdi raamatumessil Gruusia matriarhaadi ajastu rahvalaulude ja loitsude kogumikku. 

Date:
2 august: 09:30 - 12:30