Programm

Baltimaade koorimuusika pärlid

Baltimaad on laialdaselt tuntud oma koorimuusika traditsioonide poolest. Need riigid on Arvo Pärdi, Peteris Vasksi ja Onutė Narbutaitė kodumaad. Selles ateljees tutvustatakse ja esitatakse suurepäraseid teosed Baltimaade kaasaegsest koorimuusikast.

Raul Talmar (1959) lõpetas Tallinna Konservatooriumi koorijuhtimise eriala 1982. aastal. Ta laulis segakooris Noorus alates 1977. aastast ning oli koori peadirigent aastatel 1991-2012. Hetkel juhatab ta segakoori K.O.O.R. ning Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli segakoori. Varasemalt töötas ta Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskooriga, Helsingi Kaubanduskooli meeskooriga, Klementi õmblusvabriku naiskooriga, Pärnu Mattone kammerkooriga, üle-eestilise neidudekoori Leeloga ,Tallinna vene kooriga ning Kaarli koguduse kontsertkooriga. 2006. aastal nomineeriti Raul Eesti Kooriühingu aasta dirigendi tiitlile. Alates 1993. aastast on Raul Talmar juhatanud sega- ja naiskoore noorte laulupidude ning alates 2004. aastast üldlaulupidudel. 2011. aastal oli ta 16. üliõpilaste laulupeo Gaudeamuse Eesti programmi juht. Raul Talmar on Tallinna Ülikooli koorijuhtimise dotsent alates 2008. aastast ning alatest 2013. aastast on ta Eesti Kooriühingu esimees.

Jānis Ozols on üks Läti tunnustatumaid ja paljulubavamaid dirigente, ta on Läänemere rahvusvahelise koorikonkursi kunstiline juht ning vokaalansambli Cosmos endine laulja. Käesoleval ajal on tal aktiivne roll Läti akadeemilises muusikas, ta on žüriiliige rahvusvahelistel solistide ja kooride konkurssidel ning Riia ja Jurmala piirkonna kooride peadirigent XXV Läti üldlaulupeol, mis toimub 2018. Ta on saavutanud märkimisväärseid tulemusi ja võitnud mitmeid auhindu nii Lätis kui ka välismaal oma segakooridega Maska ja PaSaulei. Segakoor Maska võitis Grand Prix’ XV rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2017“.

Foto: Žvainys Ivanauskas

Linas Balandis (1988) lõpetas koorijuhtimise eriala Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias Vytautas Miškinisi õpilasena ning jätkab õpinguid sama ülikooli doktorantuuris. Ta on võitnud neli rahvusvahelist konkurssi ning pälvinud auhindu ka viiel Leedu konkursil. Ta on hetkel meeskoori Kariūnas dirigent ja kunstiline juht ning poistekoori Ąžuoliukas abidirigent.

Date:
1 august: 09:30 - 12:30