Ateljeed

C6 Pärt: Te Deum

Esita maailma enim ettekantud elava helilooja, Arvo Pärdi ühte tähtsamat teost. See meistriteos oli 1994. aastal nomineeritud Grammy auhinnale. Ateljees on kaastegev Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

 

Photo: Martin Lazarev

Tõnu Kaljuste (Eesti) on dirigendina rahvusvahelist tuntust kogunud oma mitmepalgelise repertuaariga, mis ulatub ooperitest ja klassikalistest sümfoonilistest teostest nüüdisaegse muusikani. Ta asutas 1981 Filharmoonia Kammerkoori ja 1993 Tallinna Kammerorkestri, 2004 käivitas ta uue teatriprojekti Nargen Opera. Kaljuste on koostööd teinud selliste Põhja- ja Ida-Euroopa modernismi suurkujudega nagu Alfred Schnittke, György Kurtág, Krzysztof Penderecki, Gia Kantšeli ja Einojuhani Rautavaara ning on tõestanud end eesti heliloojate Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Veljo Tormise ja Heino Elleri loomingu suurepärase asjatundja ja tutvustajana. Kaljuste on olnud Rahvusooper Estonia dirigent ja Tallinna konservatooriumi õppejõud. 2010. aastast on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ja dirigeerimisosakonna juhataja.

Assistent Mai Simson lõpetas koorijuhtimise magistriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tõnu Kaljuste käe all. Alates 2017. aasta veebruarist on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koori koormeister. Dirigendi ja koormeistrina on ta töötanud erinevate projektide raames nii Eesti Rahvusmeeskoori, Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Tallinna Kammerorkestri ning kammerkooriga Voces Musicales. Mai oli ka üks naiskooride liigidirigentidest XII noorte laulu- ja tantsupeol “Mina jään”. 

Pikkus:
8-päevane
Lõppkontsert:
04.08.2018
Vanus:
Open
Category:
Segakoorid
Staatus:
Täis