Ateljeed

B7 Muusikalikoorid

Muusikali peetakse sageli rohkem meelelahutusžanriks kui kunstiks. See ateljee tõestab vastupidist! Mitte kõik ei suuda heal tasemel laulda, tantsida ja näidelda üheaegselt!

 

Panda van Proosdij (Holland) on töötanud filosoofilise meetodiga „hääl ja füüsis” tänaseks juba 10 aastat. See meetod on hääle toetamisest teadliku füüsilise toetuse kaudu ja liikumise kaasaaitamisest laulu kvaliteedile. Ta viib läbi õpitubasid ja meistriklasse teemal „Hääl ja füüsis“ üle maailma ning loob sinna juurde koorigraafiat („koorigraafia“ on termin, mille Panda leiutas, osutamaks oma töös tähelepanu liikumisele, mis toetab laulmist) erinevatele kooridele ja nende esinemistele. 2014 avaldati tema raamat „Hääl ja füüsis“. Ta juhatab muusikale, operette ja muusikateatrite etendusi. 2016 asutas ta Amsterdamis teatritrupi PANDORA. 2014 võitis ta parima lavastaja ja 2016 parima koreograafi auhinna.

Hans Cassa (Holland) lõpetas Rotterdami Konservatooriumi 1992 interpreedi ja pedagoogina. 1991 liitus ta a cappella popansambliga Montezuma’s Revenge, kust ta küll lahkus 1993, et tulla 2000 tagasi järgmiseks neljaks show’ks, kus teiste seas oli ka kõrgelt hinnatud Popkunst. Aastate jooksul on Hans laulnud ja mänginud muusikalides nagu Cats, My Fair Lady, Evita ja Joe, the Musical. Septembris 2011 naases Montezuma Hollandi ja Saksa teatritesse veel kahe etendusega. 2013 sai ta muusikateatri teaduskonna juhiks Codartsis, kunstide ülikoolis Rotterdamis. Ta on korduvalt töötanud koos Madalmaade Noortekooriga, kellele ta kirjutas auhinna võitnud kooriseade Euroopa Noortekooride Festivalile (EJCF) Baselis 2016.

Pikkus:
8-päevane
Lõppkontsert:
04.08.2018
Vanus:
16-27
Category:
Noote segakoorid
Staatus:
Täis