Ateljeed

B15 Unustatud rahvad ja keeled

Maailmas räägitakse üle 7000 erineva keele, paljud neist on väljasuremisohus. Veljo Tormis pühendas tsükli “Unustatud rahvad” läänemeresoome rahvastele, kes on peaaegu välja surnud. Ateljees esitatakse Tormise tsükli osasid ning lisaks teisi teoseid “surevates” keeltes. 2018 on Euroopa kultuuripärandi aasta ning selle ateljeega meenutame inimestele rikkalikku suulist pärandit, mida leiab Euroopa koorimuusikatraditsioonides ning mida on tarvis hoida, säilitamaks selle ainulaadset mitmekülgsust. 

 

Kari Turunen (Soome) on Helsingi Kunstiülikooli vanamuusika esituse doktor. Ta on viie koori ja ansambli kunstiline juht: meeskoor Akademiska Sångföreningen (2008–); kammerkoor Kampin Laulu (2011–); Soome luteri kiriku  kantorite koor Cantorum Finlandiae (2011–); meesansambel Petraloysio (2011–); ja  ansambel Spira (2012–). Ta laulab vokaalansamblis Lumen Valo, mis on üks soome vanamuusika lipulaevu. Aastatel 2001-2011 õpetas Dr Turunen koorijuhtimist Tampere Rakendusteaduste Ülikoolis. Praegu viib ta regulaarselt läbi koorijuhtimise kursusi, osaleb žüriides ja tegutseb ateljeedirigendina. Dr Turunen on  Soome Koorijuhtide Liidu president. Aastal 2008 valiti ta Soome aasta dirigendiks.

Zoltán Kocsis-Holper on Ungari koorijuht, laulja ja muusikaõpetaja. Ta on Ungari rahvusliku noortekooris laulja ja dirigendi assistent ning Kórus Spontánusz Vass Lajos kammerkoori kunstiline juht. Ta on lõpetanud Budapesti Liszti Akadeemia kooridirigeerimise ja muusikaõpetuse erialal, tal on ka vokaalpedagoogi diplom. Ta on töötanud selliste professionaalsete kooridega nagu Groot Omroepkoor Hollandi kammerkoor, the Ungari Raadio Koor, Ungari Rahvuskoor ja Debreceni Kodály Koor.

Pikkus:
8-päevane
Lõppkontsert:
04.08.2018
Vanus:
Open
Category:
Segakoorid
Staatus:
Täis