Ateljeed

A7 Kreekviem – Cyrillus Kreegi “Reekviem”

Ateljees õpitakse Eesti ühe tähelepanuväärsema helilooja, Cyrillus Kreegi “Reekviemi”, mille esiettekanne toimus Estonia kontserdisaalis, samas, kus toimub ateljee lõppkontsert, 89 aastat tagasi. Ateljees on kaastegev Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

 

Foto: Jouni Harala

Anu Tali (Eesti) on Herald Tribune kirjeldanud kui karismaatilist, briljantset ja energilist dirigenti. Ta on Sarasota Orkestri (Florida) kunstiline juht ja 1997. a enda asutatud Põhjamaade Sümfooniaorkestri peadirigent. Täna on Põhjamaade Sümfooniaorkestris liikmeid 15 erinevalt maalt, kõik maailma juhtivate orkestrite silmapaistvad muusikud. Anu Tali esineb regulaarselt orkestritega üle maailma, k.a. Jaapanis Tokyo Filharmoonia orkestritega, Prantsuse Rahvusliku orkestriga, New Jersey, Gothenburgi ja Rootsi Raadio Sümfooniaorkestriga. Saksamaal töötas ta Berliini Saksa Sümfooniaorkestri, Baieri Ringhäälingu Sümfooniaorkestri, Berliini Kontserdimaja orkestri, Bremeni Saksa Kammerfilharmoonia ja ansambliga Modern. Samuti on ta dirigeerinud oopereid Magdeburgi Riigiooperis, Soome Rahvusooperis jm.

 

Photo: Mait Jüriado

Assistent Heli Jürgenson (Eesti) on Eesti Filharmoonia Kammerkoori koormeister ja Estonia Seltsi Segakoori peadirigent ning dirigeerimisõpetaja Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis. Heli Jürgenson on olnud mitmete Eesti üldlaulupidude ühendkoori dirigent, Soome-Eesti laulupidude ja kirikumuusika laulupidude kunstiline juht. Ta on 2017. a XII noorte laulupeo peadirigent ja kunstiline juht. 2013. a omistati talle Gustav Ernesaksa nim stipendium ja Kooriühingu aasta dirigendi tiitel. Ta on olnud 11 a ka Rahvusooper Estonia peakoormeister.

Pikkus:
6-päevane
Lõppkontsert:
02.08.2018
Vanus:
Open
Category:
Segakoorid
Staatus:
Täis