Ateljeed

A11 Palju õnne, Eesti!

Tähistame üheskoos Eesti 100. sünnipäeva Laulukaare all, esitades nii laulupidude klassikat kui ka armastatuid koorilaule kogu maailmast.

Photo: Olga Makina

Hirvo Surva (Eesti) on Rahvusooper Estonia poistekoori ja Rahvusringhäälingu segakoori dirigent. Alates 1993. a-st on ta olnud Eesti laulupidude dirigent ning VIII noorte laulupeo ja XXVI üldlaulupeo kunstiline juht. Ta on Eesti Koorijuhtide Liidu asutaja ja Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimees. Lisaks õpetab ta dirigeerimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Oregoni Muusika- ja Teatriülikoolis. Hirvo Surva nimetati Kooriühingu aastakontserdil aasta dirigendiks 2003.

Foto: Hendrik Kettunen

Merja Rajala (Soome) on lõpetanud Helsingi Pop&Jazz Konservatooriumi 1999 vokaalpedagoogina ning Metropolia Ammattikorkeakoulu Helsingis koori- ja orkestridirigendina 2013. Praegu omandab ta magistrikraadi  maailmamuusika alal Sibeliuse Akadeemias ning rütmimuusika dirigeerimise alal Aalborgi Kuninglikus Muusikaakadeemias Taanis. Ta on koostööd teinud mitmete tunnustatud kooridega (Metropolia Ammattikorkeakoulu koor,  Helsingi Pop&Jazz Konservatooriumi koor Con Caronca, kammerkoorid Audite ja Addictio, Grex Musicus, EMO Ensemble, Tampere Filharmoonia koor, Vox Polaris jt), õpetanud laulmist Helsingi Pop&Jazz Konservatooriumis ning Stadia Ammattikorkeakoulus, teinud hulgaliselt vokaalseadeid, viinud läbi koolitusi jne. Praegu õpetab Merzi Rajala laulmist Metropolia Ammattikorkeakoulus Helsingis, juhatab rütmimuusikat esitavat segakoori PARTITAA ning soome muusikaõpetajate ansamblit OPEN VOICE, laulab vokaalansamblites Adiemus ja AiA. Ta teeb ka koostööd muusikateatritega – viimati tuli tema dirigeerimisel välja muusikal The Addams Family Oulu Linnateatris – ning on tunnustatud koolitaja nii Soomes kui väljaspool.

 

Pikkus:
7-päevane
Lõppkontsert:
03.08.2018
Vanus:
Open
Category:
Segakoorid
Staatus:
Täis
Tellimusteos:
György Orbán (Ungari)