Kandideerimine noorte kultuurikorraldajate programmi (YEMP) on avatud!

Loe programmi kirjeldust, KKKd aadressil www.ectallinn2018.ee -> Programm -> YEMP4 ja kui tundub, et YEMP on midagi sinu jaoks, kandideeri veebis! 

Mis on YEMP?

“YEMP on suurepärane võimalus kohtuda teiste sarnaste koorimuusikaentusiastidega üle kogu maailma!” – Cathy (Suurbritannia, YEMP2 osaleja)
“Palju enamat kui lihtsalt programm: põnev periood, põnevad võimalused!” – Iva (Serbia, YEMP2 osaleja)
“Kogemusi kogu eluks!” – Nora (Rootsi, YEMP2 osaleja)

Noorte Korraldajate Programm YEMP (Youth Event Management Programme) on kahenädalane õppeprogramm, mis sisaldab loenguid ja praktikat. Programmi valitakse välja 25 noort inimest vanuses 18 kuni 30 erinevatest riikidest. Noored yemperid lülitatakse korraldusmeeskondadesse, kus nad saavad end proovile panna erinevates rollides ja erinevates festivali komiteedes kahe mentori – kodu- ja välismaise juhendamisel.

YEMP on avatud noortele mänedžeridele vanuses 18 kuni 30, kes on motiveeritud õppima ja arendama oma oskusi rahvusvaheliste ürituste korraldamisel ning kes on võimelised kommunikeerima inglise keeles. Koorimuusikataust on soovituslik, kuid mitte kohustuslik. 

Õppeprogrammi kava

  • 20. juuli 2018 – saabumine Tallinna
  • 21.-22. juuli – loengud ja töögrupid juhtimisest ja festivali ettevalmistamisest
  • 23. juuli kuni 4. august – festivali EUROPA CANTAT ettevalmistamine ja korraldamine kahe mentori juhendamisel.
  • 23.-26. juuli – ettevalmistav etapp
  • 17. juuli – 4. august – festival EUROPA CANTAT XX Tallinn 2018 Kursusel osalejad töötavad erinevates festivali toimkondades, mis vastutavad ateljeede töö, kontsertide organiseerimise, teabe jms eest
  • 5. august – infovahetus, tagasiside
  • 6. august – ärasõit

Programmis saab osaleda ainult kogu perioodi. 

Osavõtutingimused

YEMPi valitud noored mänedžerid ei pea tasuma osavõtumaksu, küll aga peavad ise maksma oma sõidukulud. Toit ja ööbimine on festivali kulul.  

Kandideerimine

Täida ära vorm, mis on leitav lehelt www.ectallinn2018.ee -> Programm – > YEMP 4 kuni 31. jaanuarini 2018. 

Valik

Programmi valituks osutunud kandideerijaid teavitatakse programmi pääsemisest veebruari jooksul. Kinnitamaks oma osalust programmis palume saata meil aadressile yemp@ectallinn2018.ee.

Ettevalmistavad ülesanded veebis

Valitud osavõtjatelt palutakse enne programmi ajavahemikus veebruar kuni juuni 2018 lahendada erinevaid ülesandeid veebis, sealjuures vaadata STAMP-projekti veebinare (v.t. www.stamp-music.org). Kohustuslik on jälgida veebinaril “Networking and cooperation within Europe and beyond”, mille läbiviijaks on Euroopa Kooriühing (ECA-EC). Kui on plaan kandideerida programmi, võib ka kohe registreerida veebinarile, mis toimub kolmapäeval, 13. detsembril kell 15:00 või ka kõikidele teistele veebinaridele, mida pakutakse detsember 2017 lõpuni.

Veebinaride ajakava ja nimekiri: http://stamp-music.org/schedule-of-webinars2/

Mentorid

Osalejaid juhendavad programmi perioodi jooksul kaks mentorit. Nad on festivali ajal osalejatele abiks ja hindavad noorte korraldajate tööd festivalil. Loe altpoolt täpsemalt, kes on seekordsed mentorid!

Réka Bálog (Ungari)
Pécsi Pannoni Filharmoonia Orkestri programmi- ning rahvusvaheliste suhete juht. Pärast õpinguid Budapestis, Prantsusmaal ja Hollandis tuli Réka tagasi oma kodulinna Pécs, et korraldada rahvusvahelisi kultuurisündmusi Pécsi Euroopa kultuuripealinna projekti raames 2010. aastal. Pärast seda oli Réka 2015. aasta Europa Cantati festivali tegevjuht. Alates 2015. aasta sügisest töötab Réka Pannoni Filharmoonia juures, korraldades orkestri rahvusvahelisi tuure ning peasündmusi.

 

 

Kaisa Lõhmus (Eesti)
Kaisa on õppinud koorijuhtimist Tallinna Muusikakeskkoolis ja kultuurikorraldust Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast. Ta on olnud festivalide Tallinn Music Week, Viljandi Pärimusmuusikafestival ja laulu- ja tantsupeo korraldusmeeskonnas. Hetkel töötab Kaisa Eesti Interpreetide Liidus produtsendina, Muusikapäeva meeskonnas programmikoordinaatorina ning Vanalinna Hariduskolleegiumis Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoori koormeister-asjaajajana.  

 

 

Küsimuste korral kirjutage aadressile yemp@ectallinn2018.ee