Programm

Uued spirituaalid Euroopa kooridele

Armastus laulda spirituaale on pikk ja populaarne traditsioon USAs ning ka mujal maailmas. Sel aastal avaldab Carus uue kogumiku Spirituals for Choirs (Spirituaale kooridele), mis sisaldab traditsioonilisi laule nagu  “Go Down Moses” kui ka uusimaid teoseid, mida on seadnud euroopa ja ameerika heliloojad kõikidele kooriliikidele. Tule ja tutvu koos meiega uusi seadeid ning “Feel the Spirit!”

Stan Engebretson on George Masoni ülikooli professor ja koorijuhtimise osakonna juhataja, Rahvusliku Filharmooniakoori ja Washingtoni New Yorgi avenüü presbürterliku kiriku (“Lincoln”’i kiriku) muusikaline juht. Ta pälvis Põhja-Dakota ülikoolis bakalaureuse- ja magistrikraadi klaveri ja hääle erialal ning doktorikraadi dirigeerimises Stanfordi ülikoolis. 
Külalisdirigendina on Engebretson esinenud nii USAs kui ka Saksamaal, Šveitsis, Itaalias, Prantsusmaal, Venemaal, Leedus, Kuubal, Lõuna-Koreas ja Islandil. Ta oli oma õpingute raames võimalus teha koostööd tunnustatud koorimuusika mentoritega, sealhulgasa Ericc Ericsoniga, Robert Shawiga, Gregg Smithiga, Richard Westenburgiga, Roger Wagneriga and Margaret Hillisega. Lektorina on ta töötanud Fulbrighti Sihtastutse vanemspetsialistina Islandil ning osaleb igal aastal Smithsoniani Institutsiooni üritustel ettekandajana.

Date:
4 august: 09:30 - 12:30