Programm

Vocaloops: Inimluupimismasin ning kõikehõlmav laulmine

Üheskoos komponeerimine, grupiga improviseerimine – tundub raske ja võimatu?
Selles lõbusas ateljees tutvustab Tobias Hug lihtsaid mänge ja harjutusi, kuidas üheskoos muusikat luua. Saades inspiratsiooni Bobby McFerrin ja kõlade maalimise tehnikast, meist saavad inimluupimismasinad ning vokaalorkester. Teile tutvustatakse ka päris luupimismasinaid ning nende imelisi võimalusi.

Inimhääle lõputute võimaluste avastaja, kaasahaarav ja inspireeriv õpetaja, vokaalmuusika imelaps ning ettevõtja, a cappella rännumees ning beatbox’i hulkur – Tobias Hug on laulnud, õpetanud ja reisinud rohkem kui 20 aastat. Ta on tugevalt seotud a cappella, koorimuusika ja beatbox’i maastikuga üle kogu maailma.
Põhinedes Londonis esineb Tobias hetkel oma vokaalansambliga Beatvox ning kooslusega The Beatbox Collective, mis koosneb Suurbritannia suurimatest beatbox’i tähtedest ning kes on hetkel maailmameistrid beatbox’is. Ta on Guinnessi maailmarekordi hoidja, luues maailma suurima beatbox’i koori 6430 inimesega Hong Kongis. 

Tobiasel on magistrikraad rütmilises koorijuhtimises ning vokaaljuhtimises – unikaalne õppekava, mida õpetatakse ainult Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Tema kirg ja pühendumus õpetamisesse on viinud teda andma töötube nii Singapuri, Norra, Hiina ja Keeniasse. 2001-2012 laulis Tobias Grammy auhinnaga pärjatud vokaalansamblis The Swingle Singers ning oli nende pikaaegseim liige. Ansambli bassi ja beatbox’ijana lõi ta kaasa ansambli seitsmel stuudioalbumil ning esines üle 700 kontserdil üle kogu maailma alates Milaano La Scala teatrist kuni Moskva Kremli palees. Nende endise kunstilise juhina aastatel 2008-2010, korraldas ta koostööd, salvestusi ja muid projekte, näiteks maailma esimese beatbox koori loomine ning koostöö Björki koostööpartneri Shlomoga. The Swingles’i või Tobiase seadeid ja hääli saab kuulda telesarjas “Glee”, Monty Pythoni filmides ning ka paljudes telereklaamides (n.t T-Mobile’i flashmob “Welcome home”).

 
Date:
30 juuli: 09:30 - 12:30