Programm

Öökontsert: Vox Clamantis „YOU AND I“ – Jaani kirik

1996. aastal Tallinnas asutatud ansambel Vox Clamantis (lad. keeles „hüüdja hääl“) koondab lauljaid, heliloojaid, instrumentaliste ja dirigente, kes on huvitunud gregooriuse laulust. Vox Clamantise kunstiline juht ja dirigent on Jaan-Eik Tulve. Ansambli praeguses koosseisus laulavad Anna Mazurtšak, Jaanika Kuusik, Jaanika Sink, Kadri Hunt, Miina Pärn, Mari Kalling, Mikk Dede, Sander Pehk, Kuldar Schüts, Anto Õnnis, Taniel Kirikal, Tõnis Kaumann, Ott Kask ja Aare Külamaa. Varasematel aegadel on ansamblisse kuulunud Toivo Tulev, Eerik Jõks, Märt-Matis Lill, Urmas Põldma, Raul Mikson, Risto Joost, Uku Joller ja teised.

Vox Clamantis esitab peamiselt muusikat, mida peetakse Euroopa professionaalse muusikakultuuri aluseks, kuid sageli lauldakse ka varajast polüfoonilist ning nüüdismuusikat. Ansamblile on uudisteoseid kirjutanud mitmed eesti heliloojad – Arvo Pärt, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Toivo Tulev, Lauri Jõeleht, Tatjana Kozlova, Mart Siimer, Tõnis Kaumann, Andres Uibo ja Tõnu Kõrvits.

Vox Clamantis on esinenud koos rahvusvaheliselt tuntud organistide Jean Boyeri, Wernwe Jacobi, Jon Laukviki, Peter van Dijki ja Edgar Krappiga ning andnud kontserte koos Hortus Musicuse, Voces Musicalese, NYYD Ensemble’i, Weekend Guitar Trio, Küberstuudio, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga. Veel on esinetud koos Villu Veski, Taavo Remmeli, Sofia Rubina, ameerika löökpillimängija Brian Melvini, tuneesia laulja Dhafer Youssefi ja katalaani sopran Arianna Savalliga. Eraldi väärib esile tõstmist tihe koostöö Le Choeur Grégorien de Paris’ga (Pariisi gregooriuse laulu koor), mis on viinud ühiste esinemisteni mitmes Euroopa riigis, aga ka Marokos ning kellega koos lindistati 1998. aastal Luxembourgis ühine CD. Sama aasta suvel telliti Eesti Raadiolt lindistus, mille tulemusena valmis ansambli esimene CD “Hæc dies” (Caroo Music, Klesment, 2001).

Lisaks kontsertidele Eestis on ansambel esinenud veel Lätis, Soomes, Norras, Tšehhis, Austrias, Belgias, Prantsusmaal, Luksemburgis, Portugalis, Saksamaal, Šveitsis, Inglismaal, Itaalias, Kreekas, Liibanonis ja Kanadas. Alates 2011 on ansambel korduvalt osalenud Prantsusmaa suurimal klassikalise muusika festivalil “La Folle Journée”.

Programm: 

Dirigent: Jaan-Eik Tulve

Gregorian antiphon – Mandatum novum

Arvo Pärt (*1935) – Kleine litanei (2015)

Gregorian introit – Spiritus Domini

Gregorian – Kyrie

Arvo Pärt – The Deer’s Cry (2007)

Cyrillus Kreek (1889–1962) – Mu süda, .rka üles (Awake, My Heart) (1916)

Psalm of David no. 121 (1923)

Gregorian alleluia – L.tatus sum

Arvo Pärt – Morning Star (2007)

Helena Tulve (*1972) – You and I (2017),

David Lang (*1957) – For love is strong (2008)

Helena Tulve – Ole tervitatud, Maarja (Ave Maria) (2015)

Tõnis Kaumann (*1971) – Ave Maria (2013)

Osta pilet

Date:
30 juuli: 22:00
Location:
Jaani kirik