Programm

Öökontsert: Collegium Musicale „Rändaja õhtulaul“

Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale, tuli kokku 2010. aasta oktoobris dirigent Endrik Üksvärava eestvedamisel. Koori eesmärk on rikastada ja edendada Eesti muusikamaastikku, pakkuda kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii Eestis kui väljaspool. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega. Olulisel kohal on vanamuusika ja Eesti heliloojate teosed: Arvo Pärt, Veljo Tormis, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Tõnu Kõrvits, Mirjam Tally, Galina Grigorjeva, Pärt Uusberg jt

Koor on teinud koostööd erinevate dirigentidega: Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Aapo Häkkinen (Soome), Kaspars Putninš (Läti), Jos van Veldhoven (Holland), Simon Carrington (UK), Toomas Vavilov, Mihhail Gerts jt. ja orkestrite/ansamblitega: Helsingi Barokkorkester, Raschér Saxophone Quartet, Tallinna Kammerorkester, Tallinna barokkorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Corelli Barokkorkester, barokkorkester Barrocade (Iisrael), Jeruusalemma Sümfooniaorkester jt.

Seitsme tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias (Gorizia, Arezzo, Rooma), Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Maltal, Poolas, Soomes, Tšehhis, Iisraelis ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür.

Programm:

Dirigent: Daniel Reuss

Cyrillus Kreek (1889–1962) – Õnnis on inimene (‘Happy is the man’)

Erkki-Sven Tüür (1959*) – Triglosson Trishagion

Rudolf Tobias (1973–1918) – Loblied, Busslied, Die T.chter von Jerusalem

Erkki-Sven Tüü r- Rändaja õhtulaul (‘The wanderer’s night song’)

Rudolf Tobias – Eks teie tea (‘Know ye not’)

Cyrillus Kreek – Mu süda, ärka üles (‘Awake, my heart’)

Osta pilet

Date:
1 august: 22:00