6000-pealine koor laulab Eestile sünnipäevalaulu

 

Homme, 3. augustil laulavad enam kui 6000 Europa Cantati koorilauljat Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks õnnitluslaulu. Europa Cantat 2018 programmi kuuluv kontsert „Palju õnne, Eesti!“ algab Tallinna lauluväljakul kell 19 ning on tasuta. Euroopa suurim koorifestival kestab 5. augustini.

„3. augustil kogunevad enam kui 6000 Eestile külla tulnud koorilauljat Tallinna lauluväljakule, et üle anda enneolematu muusikaline kingitus,“ sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Kontserdi nael on tuntud õnnitluslaul „Happy Birthday“, mis üheskoos ette kantakse. Kuna lauluväljakul ruumi jagub, saavad kõik inimesed võimsat kingitust oma silmaga kaema tulla,“ lisas Soe.

Tasuta kontserdil „Palju õnne, Eesti!“ kantakse Hirvo Surva dirigeerimisel ette laul „Happy Birthday“, mis on rahvusvaheliste koorilauljate kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Programmis on veel mitmed teised tuntud laulud, mida esitavad armastatud solistid, koorid ning orkestrid. Eriilmelisel kontserdil on võimalik kuulda torupilli, näha orkestri vigurmarssi ja rahvatantse, kuulata vokaalansamblit Estonian Voices ning palju teisi põnevaid rahvusvahelisi eriesinejaid ja saada osa festivalimelust.

„Õnnitluskontsert on Europa Cantati kulminatsioon, sest see on koht, kus Euroopa suurima koorilaulufestivali osalejad saavad edasi anda oma õnnesoovid – ja seda loomulikult lauldes,“ selgitas Europa Cantat 2018 peakorraldaja Kaie Tanner. „Esinejad on kogemusest nii vaimustatud, et õppisid selgeks päris mitu Eesti laulu, mis 3. augusti kontserdil ka kõlavad,“ rõõmustas Tanner.

Juubeliaastal esmakordselt Eestis toimuv koorifestival toob Tallinnasse üle 4500 lauluhuvilise ja koorimuusikaeksperdi 50 riigist üle maailma. Rahvusvaheline muusikafestival Europa Cantat toimub iga kolme aasta tagant ning on valdkonna üks olulisemaid sündmusi. Esimene festival leidis aset 1961. aastal Passaus Saksamaal.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

Festivali programm: https://ectallinn2018.ee/et/programm/kontserdiprogramm/

Festivali tutvustav video: https://www.youtube.com/watch?v=X4VkhPUEP0I