Ateljeed

C5 Baltimaade kaasaegne koorimuusika

Avasta Baltimaade muusika laia valikut – Urmas Sisaski Gloria Patrist kuni teiste tähtsamate heliteosteni.

 

Jānis Ozols (Läti) on üks Läti tunnustatumaid ja paljulubavamaid dirigente, ta on Läänemere rahvusvahelise koorikonkursi kunstiline juht ning vokaalansambli Cosmos endine laulja. Käesoleval ajal on tal aktiivne roll Läti akadeemilises muusikas, ta on žüriiliige rahvusvahelistel solistide ja kooride konkurssidel ning Riia ja Jurmala piirkonna kooride peadirigent XXV Läti üldlaulupeol, mis toimub 2018. Ta on saavutanud märkimisväärseid tulemusi ja võitnud mitmeid auhindu nii Lätis kui ka välismaal oma segakooridega Maska ja PaSaulei. Segakoor Maska võitis Grand Prix’ XV rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2017“.

Assistent Valter Soosalu (Eesti) on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dots Hirvo Surva dirigeerimisklassis, dirigendi ja koormeistrina on ta töötanud kammermeeskoori Revalia, segakoori HUIK!, ja Eesti Rahvusringhäälingu Segakoori juures, lisaks Eesti Rahvusmeeskoori, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri projektides.
Ta on VI Eesti noorte koorijuhtide konkursi võitja ning Eesti Kooriühingu 2014. a noore dirigendi preemia laureaat. Valter Soosalu on 2017. a XII noorte laulupeo „Mina jään“ segakooride dirigent. Lauljaharidust omandab Valter Soosalu Maestro Paolo de Napoli laulustuudios Studio Lirico. Tenorisolistina on ta üles astunud mitmetes projektides. Valter Soosalu on klahvpillimängija ja laulja ansamblis Põhja Konn.

.

Pikkus:
4-päevane
Lõppkontsert:
31.07.2018
Vanus:
16-27
Category:
Noote segakoorid
Staatus:
Täis
Tellimusteos:
Galina Grigorjeva (Eesti/Ukraina)